Lato to czas, w którym sezon weselny trwa w najlepsze. A jeśli wesele, to piękny bukiet kwiatów z gratulacjami dla panny młodej czy w podziękowaniu dla rodziców, a także moc kwiatów, którymi udekorowane będą sale weselne i kościoły. Jak transportować bukiet (nie tylko) w tych najcieplejszych miesiącach? Jak przewieźć cięte kwiaty, by pozostały świeże i jeszcze przez wiele dni cieszyły swoim pięknem? Przedstawiamy praktyczne porady, które pomogą Ci bezpiecznie przetransportować bukiet na różne okazje.
Zabezpieczenie bukietu przed uszkodzeniem
Aby uniknąć uszkodzenia bukietu podczas transportu, warto zastosować kilka prostych technik. Przede wszystkim niezbędne jest zabezpieczenie go za pomocą papieru florystycznego lub folii. Obecnie floryści mają dostęp do imponującej gamy tych produktów w różnych wariantach: matowych, błyszczących, transparentnych i kolorowych, zdobionych lub nie, złoconych. Taki papier lub folia nie tylko więc chroni kwiaty przed mechanicznymi uszkodzeniami, ale również estetycznie się prezentuje, zatem bukiet można śmiało odwinąć tuż przed wręczeniem.
Jeśli bukiet jedzie z nami w długą podróż samochodem, można śmiało pomyśleć o dodatkowym opakowaniu. Można zainwestować w specjalny pojemnik do transportu kwiatów, który zapewni im stabilność oraz ochronę przed zmiażdżeniem. Tańszą i łatwo dostępną alternatywą jest karton o odpowiednich wymiarach, najlepiej wyściełany zwykłą folią. Dodatkowo taki pojemnik zapewni bukietowi odpowiednie podparcie. Zabezpieczone w ten sposób kwiaty nie będą miały najmniejszej szansy pognieść się lub połamać.
Rezerwuar wody dla bukietów: transport kwiatów bez wazonu
Jak zabezpieczyć kwiaty bez wody: to wydaje się najbardziej problematyczną kwestią w trakcie transportu bukietu. Rzeczywiście, o ile przewiezienie kwiatów z kwiaciarni do domu nie wymaga zapewnienia bukietowi dostępu do wody, o tyle sprawa znacznie się komplikuje, gdy trzeba go zabrać w dalszą podróż.
Oczywiście znanych jest kilka sposobów na transport kwiatów bez wazonu i stałego nawadniania; najpopularniejszy to chyba owinięcie łodyg mokrym ręcznikiem papierowym lub szmatką i zabezpieczenie ich folią (zwykłą lub aluminiową). Odważniejsi decydują się na transport bukietu w słoiku lub wiaderku z wodą. Trzeba jednak przyznać, że te mniej lub bardziej karkołomne pomysły nie są do końca skuteczne, a przede wszystkim: z całą pewnością nie należą do wygodnych.
Rezerwuar wody dla bukietów to przełomowy produkt, niezbędny nie tylko w firmach profesjonalnie zajmujących się transportem bukietów. W swoim asortymencie powinni go mieć każdy florysta i każda kwiaciarnia. Głównym celem rezerwuarów do kwiatów jest zapewnienie im odpowiedniego nawodnienia, co przekłada się na ich dłuższą żywotność i świeżość. Rezerwuary pozwalają na utrzymanie stałego poziomu wody, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania roślin.
Innowacyjny rezerwuar do kwiatów – dlaczego warto?
Największą zaletą i jednocześnie głównym celem korzystania z rezerwuaru do kwiatów jest oczywiście bezpieczne przewożenie i przechowywanie bukietów. Nie brak osób, które lubią mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i kupują bukiet przed wyjazdem do np. miejsca, w którym odbywa się wesele; mało kto chciałby w tak ważnym dniu dla pary młodej ryzykować, że po przyjeździe zastanie np. zamkniętą kwiaciarnię lub z przyczyn losowych zabraknie czasu na kupienie kwiatów. Inni po prostu korzystają z usług zaufanych, ulubionych florystów i to właśnie u nich chcą kupić bukiet na ważną okazję.
Wówczas rezerwuar wody dla bukietów jest strzałem w dziesiątkę: kwiatom niestraszne będzie nawet kilka godzin w transporcie, a przy wręczaniu pozostaną świeże i piękne. Dziś, gdy kwiaty nie należą do produktów najtańszych – by nie powiedzieć, że są zwyczajnie drogie – zdecydowanie warto pomóc klientom zadbać o to, by pachnące kompozycje dotarły w ręce odbiorcy w takim stanie, w jakim odebrali je z kwiaciarni.
Co bardzo ważne, rezerwuary do kwiatów są wykonane z materiałów w 100% nadających się do recyklingu, a co więcej – można ich używać wielokrotnie. Po wykorzystaniu klient może oddać rezerwuar do kwiaciarni, by kolejna osoba skorzystała z jego funkcjonalności.
Rezerwuary do kwiatomatów: świeże kwiaty 24/7
Automatyzacja i nowoczesne technologie coraz częściej zastępują tradycyjne metody sprzedaży. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań są kwiatomaty, czyli samoobsługowe automaty do sprzedaży kwiatów. Elementem niezbędnym do ich funkcjonowania są rezerwuary do kwiatomatów: umieszczone w nich bukiety są eksponowane do sprzedaży tak samo, jak w tradycyjnej kwiaciarni. Właściciele kwiaciarni mogą najczęściej kupić rezerwuary u producenta kwiatomatów.
Głównym zadaniem rezeruwaru wody do kwiatomatów jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności oraz dostarczenie niezbędnej ilości wody bukietom znajdującym się w automacie. Dzięki temu kwiaty pozostają świeże i atrakcyjne, co przekłada się na większą sprzedaż i zadowolenie klientów. Bukiet umieszczony w rezerwuarze wody, kupiony w kwiatomacie, można bezpiecznie transportować dalej, prosto do odbiorcy, bez ryzyka jego zwiędnięcia.
Jak widać, z powodzeniem można przetransportować bukiet samodzielnie nawet na długi dystans. Rezerwuar do bukietów, dzięki któremu kwiaty zachowają świeżość i wspaniały wygląd, zdecydowanie w tym pomoże. Oczywiście komponując bukiet, który ma przemierzyć długi dystans, warto dodatkowo zadbać o to, by umieścić w nim kwiaty, które dobrze zniosą temperaturę panującą podczas podróży; wybierając kwiaty, dobrze wziąć pod uwagę, czy będą one przewożone w klimatyzowanym samochodzie, czy nie, czy pora dnia będzie chłodniejsza, czy cieplejsza. Takie rozeznanie, w połączeniu z rezerwuarem do bukietu, musi zagwarantować sukces w transporcie.