Kanar, czyli phalaris, inaczej mozga kanaryjska lub siemię kanarkowe, to urokliwa roślina z gatunku wiechlinowatych, nadająca stylu wnętrzom, zarówno samodzielnie, jak i element ozdobnych kompozycji kwiatowych. Suszony kanar phalaris najczęściej dostępny jest w kolorze naturalnym, bywa także barwiony na biało lub różnorakie kolory, dzięki czemu może nadać bukietom, stroikom i wieńcom wybrany styl i wydźwięk.

Nasiona mozgi kanaryjskiej stosowane są jako składnik mieszanek do karmienia ptaków, jednak piękna forma kanara zachęca do suszenia go i wykorzystywania w celu ozdobnym.

Suszony kanar phalaris najczęściej dostępny jest w kolorze naturalnym, bywa także barwiony na biało lub na inne kolory, dzięki czemu może nadać bukietom, stroikom i wieńcom wybrany, wyjątkowy styl i wydźwięk. Suszony kanar to świetny element ikeban, czyli kompozycji kwiatowych tworzonych według japońskiej filozofii starannego, linearnego układania pieczołowicie dobranych roślin. Pędy kanar phalaris pięknie prezentują się również w dzikich, naturalnych bukietach w stylu boho, a także umieszczone w prostym wazonie. Suszony kanar phalaris wygląda dobrze także jako pojedyncza ozdoba.

Suszony kanar phalaris, czyli oryginalna ozdoba wnętrza

Kanar potrafi osiągnąć nawet 100 cm długości, dzięki czemu jego obecność w pokaźnych, bogatych bukietach jest pożądana i efektowna. Suszony kanar phalaris w kompozycjach kwiatowych traktować należy jak trawę ozdobną i dekorować nim inne kwiaty, przetykając wieńce suszonymi pędami, nadając im lekkości i smukłości. Delikatne źdźbła mozgi kanaryjskiej pięknie dopełnią bukietu ślubnego na plenerową uroczystość, ozdobią wianki, a także wazony pełne kwiatowych bukietów, zarówno tych utrzymanych w stylu minimalistycznym, jak i etno lub wspomnianym, nieprzerwanie modnym i lubianym boho.

Suszony kanar phalaris wykorzystać można także podczas sesji zdjęciowych. Pędy tej rośliny umieszczone na przykład w wiklinowym koszu stworzą piękny element aranżacji planu fotograficznego. Suszone źdźbła kanara mogą posłużyć również do tworzenia obrazków wyklejanych suszonymi roślinami, pięknie dekorujących ściany mieszkania lub biura.