Suszona trawa pampasowa

Suszona trawa pampasowa to jedna z bardziej estetycznych i ostatnio bardzo popularnych roślin, stanowiąca ozdobę pomieszczeń zarówno solo, jak i jako element kompozycji kwiatowych. Trawa pampasowa, właściwie pochodząca z Ameryki Północnej kortaderia pampasowa, świetnie sprawdza się umieszczona w wazonie, w formie niewielkiego pióropusza. Już kilka źdźbeł tej rośliny zrobi wrażenie estetyczne i dopełni wystroju wnętrza.

Delikatny, słomkowy kolor suszonej trawy pampasowej sprawia, że dobrze wygląda ona zarówno w aranżacjach w stylu minimalistycznym, jak i bogatszych w ozdoby pomieszczeniach utrzymanych w niewychodzącym z mody klimacie boho. Trawa pampasowa w naturalnym kolorze dobrze wygląda w aranżacji jasnej, białym wazonie, nieprzytłoczona dodatkowymi elementami. „Pierzasta” forma tej rośliny jest na tyle wyrazista, że otoczona zbyt wieloma dodatkowymi przedmiotami, bibelotami, może stworzyć wizualny przesyt.

Suszona trawa pampasowa do wazonu, dzięki swojej puszystości i delikatnym kształtom, doskonale sprawdza się jako element dekoracyjny w różnych stylach wnętrzarskich. Można ją wykorzystać zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych czy rustykalnych. Jeśli nie masz pomysłu, jak wykorzystać trawę suszoną pampasową, bukiet będzie najlepszym pomysłem. Suszone pędy trawy pampasowej świetnie prezentują się w wysokich wazonach, zarówno pojedynczo, jak i w towarzystwie innych roślin. Warto zwrócić uwagę na różne odcienie trawy – od jasnego beżu po ciemniejsze brązy: różne odcienie suszonej trawy do wazonu prezentują się znacznie ciekawiej niż jednolity bukiet. Dzięki temu można stworzyć kompozycje idealnie wpisujące się w kolorystykę wnętrza. Suszona trawa ozdobna może być również wykorzystana jako element ściany dekoracyjnej lub jako dodatek do girland czy wieńców.

Dostępna w sklepach florystycznych, a także chętnie sprzedawana przez sklepy specjalizujące się w dekoracji wnętrz, suszona trawa pampasowa może mieć również inne kolory. Barwiona trawa pampasowa nabiera jeszcze innego stylu: czarna lub  kolorze głębokiej czerwieni, umieszczona w ciemnym wazonie, sprawdzi się również w tych bardziej awangardowych w wystroju wnętrzach.

Trawa pampasowa nie tylko do wnętrz

Trawa pampasowa może być wykorzystywana nie tylko do dekoracji. Jej specyficzny, delikatny i jednocześnie egzotyczny wygląd nadaje bukietom kwiatowym i innym kompozycjom florystycznym wyjątkowego stylu i klimatu. Ślubny bukiet z trawą pampasową i liśćmi tropikalnych roślin? Czemu nie! Trawa pampasowa może również zainspirować fotografa i zostać wyrazistym elementem sesji zdjęciowej.

Aby trawa pampasowa nie sypała się, do czego ma tendencję z uwagi na jej przypominającą ptasie pióra budowę, warto potraktować jej źdźbła lakierem do włosów. Kosmetyk utrwali suszoną roślinę i sprawi, że jej trwałość zostanie znacznie przedłużona.

Gdzie kupić trawę pampasową suszoną?

W Polsce coraz więcej sklepów oferuje trawę pampasową suszoną, zarówno w wersji naturalnej, jak i barwionej na różne kolory. Można ją nabyć w punktach z roślinami doniczkowymi, kwiaciarniach czy sklepach z dekoracjami wnętrz. Często można spotkać się także z ofertami sprzedaży przez internet – na portalach aukcyjnych czy stronach producentów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jakość trawy – jej pędy powinny być mocne, a kłosy puszyste i dobrze uformowane. Hurtownia z suszoną trawą pampasową godna zaufania to m.in. Róże Wieczne: znajdziesz u nas wyłącznie okazy wysokiej jakości, prawidłowo ususzone i uformowane, których urok będzie Cię cieszył bardzo długo.