Eukaliptus stabilizowany

Eukaliptus, kojarząca się z Australią, wiecznie zielona roślina, okazuje się także świetnym elementem dekoracji wnętrz. Poza specyficznym smakiem i zapachem, wyjątkowymi właściwościami leczniczymi oraz uwielbieniem przez kolejny symbol Australii, misie koala, eukaliptus charakteryzuje się piękną, delikatną formą i barwą.

Eukaliptus występuje nie tylko w Australii. Ta roślina, należąca do rodziny mirtowatych, występuje także w Afryce, Azji i Ameryce Południowej, w kilku różnych odmianach i odcieniach, także czerwieni. Gałązki eukaliptusa stabilizowanego, z jego delikatnymi, niemal okrągłymi listkami, stanowią stylowy element dekoracji, sprawdzający się zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w kompozycjach kwiatowych na różne okazje.

Eukaliptus – ozdoba bukietu i wnętrza

Stabilizowany eukaliptus, czyli utrwalony dzięki specjalnemu procesowi, zachowuje swoją oryginalną barwę i jędrność liści, zostaje jednak zabezpieczony przed więdnięciem, dzięki czemu może zostać trwałym elementem dekoracji. Różnorodne odmiany i barwy eukaliptusa pozwalają na wykorzystanie go w bukietach w przeróżnym stylu i na wiele okazji. Pojedyncze gałązki eukaliptusa w niewielkich bukietach umieszczonych w wazonach to stylowy element wystroju wnętrz, który sprawdzi się zarówno  jako pojedynczy, wyrazisty akcent w minimalistycznej aranżacji, jak i dopełnienie bogatych bukietów oraz tak zwanych zielonych ścian złożonych z wielu rodzajów roślin ozdobnych w gęstej, bogatej kompozycji.

Stabilizowany eukaliptus dzięki swojej wyjątkowo estetycznej formie może być wykorzystany także jako element dekoracyjny pakowanych w fantazyjny sposób prezentów. Gałązki utrwalonego eukaliptusa można umieścić też w ramce, tworząc kompozycję roślinną w formie obrazu.

Ślubne i okolicznościowe bukiety coraz częściej zawierają nie tylko klasyczne róże lub konwalie. Bukiety złożone z egzotycznych, oryginalnych roślin cieszą się coraz większą popularnością. Eukaliptus stabilizowany pięknie dopełni swoją delikatnością stylowe bukiety, wieńce i girlandy ozdabiające sale lub ogrodowe aranżacje przyjęć.