Suszony mak to niezwykła roślina. Bardzo oryginalnie prezentuje się we florystycznych kompozycjach: to niebanalna propozycja dla osób, które cenią nietypowe pomysły i zwracają uwagę na najdrobniejsze detale. Podobnie jak suszony len, dodaje wiele uroku i lekkości oraz nadaje swojski klimat dziełom florystów.

Suszony mak, choć wydaje się delikatny i nietrwały, jest wyjątkowo odporny: to dzięki specjalnej technice suszenia. Czyni go to doskonałym dodatkiem przy tworzeniu np. dekoracji ślubnych lub bukietów. W ofercie dostępne są suszone makówki naturalne i barwione na biało: wybierz te, które bardziej pasują do Twojej koncepcji.

Mak suszony wyróżnia się nie tylko nietuzinkowym wyglądem, ale także ma ciekawe znaczenie symboliczne. W wielu kulturach uważany jest za symbol spokoju, snu lub nostalgii. Z kolei czerwony mak idealnie sprawdzi się jako podarunek dla ukochanej osoby, a biały, symbolizujący czystość i niewinność, doskonale pasuje do uroczystości ślubnych.

Niezależnie od tego, czy tworzysz bukiety ślubne, dekoracje do wnętrz czy prezentujesz swoje prace na wystawach, suszony mak z pewnością zwróci uwagę i zyska uznanie klientów.  Mak suszony to uniwersalny dodatek, który powinien znaleźć się w każdej pracowni florystycznej – niezależnie od tego, czy jesteś wieloletnim znawcą kwiatów, czy ich początkującym miłośnikiem. Daj się oczarować urokowi suszonego maku i rozpocznij tworzenie niebanalnych kompozycji już dziś!